PhonoSolar se zúčastnil veletrhu World Future Energy Summit 2011

Mezinárodní veletrh World Future Energy Summit 2011 (WFES) – patřící mezi světovou třídu v oblasti fotovoltaického průmyslu – se uskutečnil ve dnech 17. – 20. ledna 2011 v Abú Dhabí ve Spojených arabských emirátech. Světově velmi významný veletrh probíhající společně s řadou konferencí byl již čtvrtým ročníkem od roku 2008, a i v letošním lednu přilákal velký počet návštěvníků z celého světa.

Výstava a konference World Future Energy Summit

V průběhu čtyř dnů představil veletrh World Future Energy Summit nejnovější technologie a inovace v oblasti obnovitelných zdrojů energie a životního prostředí. Konference probíhaly na velmi vysoké úrovni, a to díky předem pečlivě zvoleným přednášejícím, kterými byli špičkoví odborníci z oblasti solárního průmyslu. Návštěvníci tak dostali unikátní příležitost seznámit se jak s tržními novinkami, tak osobně s elitními představiteli světových firem ze segmentu solární energetiky a fotovoltaiky.

Mezi vystavovateli nechyběla ani společnost Phono Technologies Switzerland, se svou rozsáhlou expozicí produktů z řad fotovoltaických panelů PhonoSolar a všech doposud realizovaných projektů fotovoltaických elektráren. Fotovoltaické panely PhonoSolar patří mezi světovou špičku. Panely PhonoSolar jsou použity například na 9. největší  fotovoltaické elektrárně na světě – FVE CZECH Vepřek o celkovém výkonu 35,10 MWp. Na této elektrárně bylo použito 186.960 panelů PhonoSolar.

Phono Technologies Switzerland

Společnost Phono Technologies Switzerland se specializuje na design, výzkum, vývoj a výrobu fotovoltaických panelů PhonoSolar a větrných turbín PhonoWind. V roce 2011 se Phono Technologies Switzerland zúčastní i dalších evropských veletrhů takto významného charakteru.

Fotovoltaická elektrárna Dubno zahájila provoz na místě bývalé skládky

Praha, 27. ledna 2011 – Otevření nové fotovoltaické elektrárny u obce Dubno na Příbramsku provází zajímavý fakt; tento moderní 0,75 MWp komplex byl vystavěn, zprovozněn a úspěšně spuštěn na brownfieldu – na místě dřívější skládky směsného odpadu. Jedná se o plochu, která svou povahou nemohla být použita k zemědělským účelům či k bydlení. FVE Dubno tak jasně narušuje zaběhlou a často mylnou představu, že fotovoltaické elektrárny pouze zabírají zemědělskou půdu a prostor pro zemědělskou produkci.

Tato plocha o rozloze 1,7 hektaru byla od samého začátku výstavby FVE teoreticky nepoužitelná k jakýmkoli jiným účelům. Myšlenka zástavby nebo kompletní revitalizace kontaminované půdy není v krátkém časovém horizontu možná. Přesto je i takto zničené místo vhodné k vybudování něčeho, co přináší pozitivní efekt a ideální využití takto poničené půdy. Ekonomický a ekologický potenciál tohoto území je tak znovu obnoven a ideálně využit.

EFEKTIM a.s. – investor i realizátor výstavby FVE Dubno

Za výstavbou této fotovoltaické elektrárny stojí akciová společnost EFEKTIM, která je současně realizátorem i investorem této solární elektrárny. EFEKTIM je společnost s více než čtyřicetiletou tradicí. EFEKTIM patří mezi přední společnosti specializující se na projektování, realizaci a servis fotovoltaických, větrných, vodních a spalovacích plynových elektráren. Působí po celé Evropě, v Africe, na Blízkém východě a nově i v USA. Je renomovaným odborníkem v oblasti engineeringu, projektování, optimalizace, výstavby, zajištění financování, testování a následného servisu a monitoringu FVE.

Fotovoltaické panely PhonoSolar – solární panely s ideálním poměrem cena/výkon

Na celou výstavbu fotovoltaické elektrárny Dubno bylo použito 4 212 vysoce účinných fotovoltaických panelů PhonoSolar HEC+ PS190 na pevné konstrukci. Fotovoltaické panely PhonoSolar byly pro výstavbu elektrárny Dubno vybrány především díky špičkové kvalitě a výborné ceně. Komplex zaujímá plochu o rozloze 1,7 hektaru, kterou si investor k tomuto účelu dlouhodobě pronajal.

PhonoSolar je přední světovou značkou v solární energetice. Pod touto značkou se vyrábějí kvalitní solární panely a technologie pro fotovoltaické elektrárny. Za roky svého působení si značka PhonoSolar vydobyla silnou pozici mezi zákazníky ve světě i v tuzemsku.

PhonoSolar na Renewable Energy Exhibition 2011 v Lyonu

Mezinárodní výstava Renewable Energy Exhibition 2011 se bude konat ve francouzském Lyonu 15. až 18. února 2011. Výstava je zaměřena na technologie a produkty pro obnovitelné zdroje energie. Phono Technologies Switzerland nabídne svým návštěvníkům novinky a nově realizované projekty na stánku 4C46 (hala 4).

Návštěvníci získají na veletrhu unikátní přehled o nových trendech a aktuální nabídce v oblasti obnovitelných zdrojů energie. Na veletrhu se přestaví řada předních světových výrobců a dodavatelů, mezi nimiž i letos zaujme rozsáhlá expozice produktů pro solární energii PhonoSolar a produktů pro větrnou energii PhonoWind. Veletrh poskytne svým návštěvníkům možnost seznámit se s novinkami v oblasti výzkumu, technologického vývoje a výrobních procesů.

Renewable Energy Exhibition 2011, Lyon, France

Mezinárodní výstava Renewable Energy Exhibition 2011 patří k mezinárodně uznávaným veletrhům. Společnosti působící na trhu v oblastech obnovitelných zdrojů energie (fotovoltaických systémů, solárních panelů, větrné energie, geotermální energie a biomasy), vystavují každý rok ve francouzském Lyonu a v Paříži. V roce 2011 slaví Veletrh o obnovitelných zdrojích energie své 10. narozeniny. Veletrh se koná v pavilonu Eurexpo v Lyonu. Počet návštěvníků se zvýšil z 8.500 v roce 2006 na 13.626 v roce 2008 a asi 20.000 v roce 2010.

Phono Technologies Switzerland

Společnost Phono Technologies Switzerland se specializuje na vývoj, výrobu a prodej v oblasti obnovitelných zdrojů energie. Na veletrhu představí svou produktovou řadu fotovoltaických panelů PhonoSolar a realizované projekty fotovoltaických elektráren. Společnost má za sebou již celou řadu velkých a úspěšných referencí po celém světě, jako je např. největší fotovoltaická elektrárna ve střední Evropě a zároveň 9. největší světová fotovoltaická elektrárna u obce Vepřek, na kterou bylo použito bezmála 190.000 kusů fotovoltaických panelů PhonoSolar.

Bližší informace a kontakt

Srdečně zveme všechny zájemce o obnovitelné zdroje energie z laické i odborné veřejnosti k návštěvě našeho stánku 4C46 (hala 4). O průběhu výstavy na veletrhu Renewable Energy Exhibition 2011 v Lyonu a expozici společnosti Phono Technologies Switzerland vás budeme i nadále informovat.

Phono Technologies Switzerland AG

Sandgrube 29

CH-9050 Appenzell

Switzerland

Web: www.phonosolar.com

Společnosti PhonoSolar a Arikanli Holding podepsaly strategickou dohodu o spolupráci

Dne 11. prosince 2010 v průběhu veletrhu RENEX 2010 podepsala společnost PhonoSolar a její turecký obchodní partner Arikanli Holding strategickou dohodu o spolupráci. Obě strany se společně rozhodly rozvíjet v Turecku nový energetický trh. Pro značku PhonoSolar a PhonoWind tato událost označuje oficiální vstup na turecký trh.

Společnost Arikanli Holding má za sebou více než 38 let své historie, zaměstnává 9 000 lidí a její sídlo se nachází v tureckém ekonomickém centru – v Istanbulu. Jejími hlavními sektory jsou logistika, vzdělávání a stavebnictví. Posledních 10 let byla společnost Arikanli Holding v Turecku vždy druhým největším daňovým poplatníkem, hned po Tureckých aeroliniích. Její logistický sektor poskytuje služby na domácím trhu i za oceánem, příkladem jsou Řecko, Bulharsko, Bělorusko, Rumunsko, Egypt, jihovýchodní Evropa, Střední východ a západní Asie.

V rámci komunikace probíhající v minulém roce a také během několika kol konzultací si obě společnosti silně uvědomily společné výhody vzájemné spolupráce. Popularita značky PhonoSolar, vyspělá zkušenost v oblasti EPC, systém efektivního školení zástupců a silná finanční platforma neušly pozornosti společnosti Arikanli Holding. Kromě toho Arikanli Holding se svou nevídanou logistickou sítí, stabilními schopnostmi v oblasti domácího inženýrství a dobrými vztahy s tureckou vládou přinese navíc výhody v rámci expanze značky PhonoSolar v této oblasti.

Pokud BRICS (Brazílie, Rusko, Indie a Čína) vytvořily výborný prostor na vznikajících trzích, pak bude CIVITS bezpochyby skvělým pokračováním. CIVITS zahrnuje Čínu, Indii, Vietnam, Indonésii, Turecko a Jihoafrickou republiku a distribuuje v Asii, Evropě a Africe. 90 % území Turecka se nachází v Asii a jeho stabilní růst ekonomické síly a náboženského vlivu může pokrýt oblast Středního východu, východní Evropy a západní Asie. Po veletrhu RENEX 2010 se PhonoSolar začátkem roku 2011 zúčastní sumitu World Future Energy v Abu Dhabi.

Díky mladé populaci a dynamické ekonomice je CIVITS považován za nový střed zájmu zahraničních investic celého světa. Stabilní vývoj v globální integraci strategie této značky bude nadále předpokladem nových úspěchů.