Za plného provozu školy realizovala společnost PVC OKNA výměnu oken na SPŠE ve Frenštátě p. R.

Frenštát p. R. – Ceny energií se rok od roku enormně zvyšují a proto také Střední průmyslová škola elektrotechniky ve Frenštátě pod Radhoštěm neustále hledá způsoby, jak optimalizovat své náklady. Rozhodla se realizovat ještě v letošním roce výměnu oken a významně tak snížit únik tepla ve své hlavní budově. Od 30. září realizovala společnost PVC OKNA s.r.o. kompletní výměnu oken na hlavní třípodlažní budově Střední průmyslové školy elektrotechniky, informatiky a řemesel. Práce probíhaly za plného provozu školy a měsíc po začátku prací – 2. listopadu 2011 – byly učebny připraveny k výuce.

Koordinace prací byla připravena tak, aby mohla výměna plastových oken probíhat za plného provozu školy bez omezení výuky. Pouze výměna oken v serverovně proběhla z technických a bezpečnostních důvodů zcela samostatně 17. listopadu 2011, v den státního svátku.

“Jako ředitel SPŠE jsem odpovědný za hospodárný chod školy. Rozhodli jsme se ještě před příchodem zimy realizovat výměnu všech velkých oken zejména na čelní straně budovy naší školy. Na této straně se nachází v podstatě všechny naše učebny. Velice si vážím hladkého průběhu celé rekonstrukce, která se konala výjimečně za plného provozu naší školy. Rád bych ocenil především bezvadnou koordinaci prací ze strany společnosti PVC OKNA, díky které mohl pokračovat plynulý chod naší výuky. Jsem také rád za velice rychlý postup prací, kdy v podstatě během jednoho měsíce byly všechny práce hotovy. Zároveň si samozřejmě vážím shovívavosti našich pedagogů a studentů a děkuji jim za respektování pokynů daných v souvislosti s rekonstrukcí,” komentuje rekonstrukci ředitel SPŠE ve Frenštátě Ing. Lubomír Spáčil.

Učebny SPŠE vybavila společnost PVC OKNA svými výrobky řady CLASSIC, vyrobenými z německých profilů Kömmerling. Plastová okna byla vybavena izolačními dvojskly tak, aby splňovala výsledný součinitel prostupu tepla U=1,2 W/m2K v souladu s projektovou dokumentací energetických úspor školy.

“Díky výměně starých, mnohdy nefunkčních a hlavně netěsnících oken za nová plastová okna CLASSIC dosáhne SPŠE ve Frenštátě úspory na vytápění v řádech desítek tisíc korun,“ vysvětluje Pavel Hložek, jednatel společnosti PVC OKNA.

O střední průmyslové škole elektrotechniky ve Frenštátě p. R.

Střední průmyslová škola elektrotechniky, informatiky a řemesel ve Frenštátě pod Radhoštěm poskytuje svým studentům vzdělání ve čtyřletých maturitních oborech informatiky, elektrotechniky a ve tříletém oboru elektrikář. Absolventi školy se velmi dobře prosazují jako specialisté v průmyslu, většina maturantů úspěšně pokračuje ve studiu na vysokých školách. Škola má ve čtyřech budovách umístěných v klidné části Frenštátu k dispozici 23 odborných učeben, laboratoří a dílen. 18 nově vybavených učeben nabízí možnost výuky s dataprojektory, multimediální výbavou a internetem. Škola v letošním roce oslavila 60 let od svého vzniku. SPŠE bude od 1. 1. 2012 sloučena s Gymnáziem Frenštát p. R.

O společnosti PVC OKNA s.r.o.

Společnost PVC OKNA s.r.o. se zabývá výrobou a montáží plastových oken a dveří. Na trhu funguje od roku 1995, přičemž samotnou výrobu plastových oken a dveří spustila v roce 2004. Nabízí širokou škálu plastových oken a dveří, které vyhovují také těm nejnáročnějším požadavkům kladeným na nízkoenergetické a pasivní domy; a nabízí veškeré jejich příslušenství. Při výrobě jsou kladeny vysoké nároky na špičkovou kvalitu materiálu a provedení, používány jsou nejmodernější technologie. Od roku 2008 je společnost PVC OKNA s.r.o. nositelem certifikátu o úspěšné implementaci systému řízení jakosti dle ČSN EN ISO 9001:2001, resp. 9001:2009. Společnost působí v regionu: Brušperk, Frenštát pod Radhoštěm, Frýdek-Místek, Fulnek, Hranice, Kopřivnice, Nový Jičín, Odry, Olomouc, Ostrava, Prostějov, Příbor, Rožnov pod Radhoštěm, Valašské Meziříčí, Zlín a v řadě dalších oblastí.

Kontaktní informace

PVC OKNA s.r.o.

Školská čtvrť 354

744 01 Frenštát p. R.

Tel.: 556 831 516

Fax: 556 831 718

E-mail: info@pvcokna.cz

Web: www.pvcokna.cz