Společnosti PhonoSolar a Arikanli Holding podepsaly strategickou dohodu o spolupráci

Dne 11. prosince 2010 v průběhu veletrhu RENEX 2010 podepsala společnost PhonoSolar a její turecký obchodní partner Arikanli Holding strategickou dohodu o spolupráci. Obě strany se společně rozhodly rozvíjet v Turecku nový energetický trh. Pro značku PhonoSolar a PhonoWind tato událost označuje oficiální vstup na turecký trh.

Společnost Arikanli Holding má za sebou více než 38 let své historie, zaměstnává 9 000 lidí a její sídlo se nachází v tureckém ekonomickém centru – v Istanbulu. Jejími hlavními sektory jsou logistika, vzdělávání a stavebnictví. Posledních 10 let byla společnost Arikanli Holding v Turecku vždy druhým největším daňovým poplatníkem, hned po Tureckých aeroliniích. Její logistický sektor poskytuje služby na domácím trhu i za oceánem, příkladem jsou Řecko, Bulharsko, Bělorusko, Rumunsko, Egypt, jihovýchodní Evropa, Střední východ a západní Asie.

V rámci komunikace probíhající v minulém roce a také během několika kol konzultací si obě společnosti silně uvědomily společné výhody vzájemné spolupráce. Popularita značky PhonoSolar, vyspělá zkušenost v oblasti EPC, systém efektivního školení zástupců a silná finanční platforma neušly pozornosti společnosti Arikanli Holding. Kromě toho Arikanli Holding se svou nevídanou logistickou sítí, stabilními schopnostmi v oblasti domácího inženýrství a dobrými vztahy s tureckou vládou přinese navíc výhody v rámci expanze značky PhonoSolar v této oblasti.

Pokud BRICS (Brazílie, Rusko, Indie a Čína) vytvořily výborný prostor na vznikajících trzích, pak bude CIVITS bezpochyby skvělým pokračováním. CIVITS zahrnuje Čínu, Indii, Vietnam, Indonésii, Turecko a Jihoafrickou republiku a distribuuje v Asii, Evropě a Africe. 90 % území Turecka se nachází v Asii a jeho stabilní růst ekonomické síly a náboženského vlivu může pokrýt oblast Středního východu, východní Evropy a západní Asie. Po veletrhu RENEX 2010 se PhonoSolar začátkem roku 2011 zúčastní sumitu World Future Energy v Abu Dhabi.

Díky mladé populaci a dynamické ekonomice je CIVITS považován za nový střed zájmu zahraničních investic celého světa. Stabilní vývoj v globální integraci strategie této značky bude nadále předpokladem nových úspěchů.

PhonoSolar zářil na mezinárodním veletrhu RENEX 2010

V tureckém Istanbulu se v minulých dnech (9. až 12. prosince 2010) uskutečnil mezinárodní veletrh RENEX 2010 zaměřený na technologie a produkty pro obnovitelné zdroje energie. Mezi vystavovateli nechyběla ani společnost Phono Technologies Switzerland se svou produktovou řadou PhonoSolar.

Jedinečná expozice PhonoSolar

Účastníci veletrhu, kteří navštívili stánek společnosti Phono Technologies Switzerland, měli možnost seznámit se s rozsáhlou expozicí produktů pro solární energetiku PhonoSolar. Návštěvníkům byly představeny kvalitní produkty, nejnovější technologie a významné realizované projekty solárních elektráren, mezi které patří např. největší fotovoltaická elektrárna ve střední Evropě a zároveň 9. největší světová fotovoltaická elektrárna u obce Vepřek, na kterou bylo použito bezmála 190 000 kusů fotovoltaických panelů PhonoSolar.

Společnost se svou exkluzivní expozicí a kvalitními produkty sklidila obrovský úspěch mezi odbornou i laickou veřejností. Na veletrhu proběhla celá řada jednání a byla uzavřena strategická partnerství a množství kontraktů. Společná setkání s našimi klienty a obchodními partnery byla velmi přínosná. Díky podnětům ze strany návštěvníků stánku PhonoSolar jsme schopni pružně reagovat na poptávku a vyhovět všem požadavkům našich klientů a partnerů.

Účast na veletrhu RENEX 2010 byla pro společnost Phono Technologies Switzerland zásadní událostí. Na tureckém trhu se obnovitelné zdroje energie začínají využívat jen pozvolna. Pro společnost je to velká příležitost stát se lídry v oblasti solární a větrné energetiky také v této zemi. O současném stavu fotovoltaiky a budoucím vývoji se mohli přesvědčit také účastníci konference, která probíhala průběžně s veletrhem RENEX. Na konferenci vystoupil také profesor Sener Oktik, rektor turecké Mugla Univerzity. Jsme rádi, že naše společnost i v Turecku navázala úzkou spolupráci s akademickou obcí a díky těmto úzkým vztahům můžeme pod značkou PhonoSolar do praxe uvádět nové přístupy, technologie a inovace.

Veletrh RENEX 2010

V tureckém Istanbulu se každoročně prezentuje více než 230 společnosti působících na trhu všech odvětví obnovitelných zdrojů energie. Veletrh poskytl návštěvníkům možnost získat unikátní přehled o nových trendech a aktuálních informacích z oblasti obnovitelných zdrojů energie. Odborná i laická veřejnost se mohla seznámit s novinkami v oblasti technologického vývoje, výrobních procesů a výzkumu.