10 tipů na originální eko dárky od společnosti ECO PRODUKT s.r.o.

Hledáte vhodný dárek pro své přátele, rodinné příslušníky a blízké? Chcete být originální, věnovat něco užitečného a praktického, co jim poslouží v práci, ve škole nebo na cestách, něco vtipného, něco, co je cool, in a trendy, prostě, co zrovna letí? Máme pro vás 10 tipů na skutečně originální eko dárky.

Mobilní solární audiosystém pro iPhone/ iPod Soulra XL

Věnujte originální solární audiosystém, který potěší milovníky absolutní nezávislosti a moderních technologií značky Apple a vlastníky zařízení jako je iPhone nebo iPod. Výkonný, stylový a elegantní Hi-Tech audiosystém potěší čistým a dokonalým zvukem, který zabezpečuje 8 reproduktorů se systémem Bass Boost.

Monokrystalický solární panel o ploše téměř 500 cm2 zajišťuje dostatek energie pro audiosystém i pro váš iPhone/iPod. Samozřejmostí je i nabíjení přímo ze sítě. Audiosystém je opatřen gelovým ramenním popruhem a krytem na přehrávač, a je proto ideálním mobilním společníkem do města či do přírody.

Solární nabíječka pro mobilní zařízení (iPhone, iPod ad.) – SolarStrap

Ideální dárek pro ty, kteří vyráží často do přírody, stanují, kempují či chataří, je SolarStrap – flexibilní solární nabíječka mobilních zařízení. Díky svému vysokému výkonu, funkčnosti a unikátnímu designu je solární nabíječka SolarStrap skvělou mobilní dobíječkou telefonů a mp3 přehrávačů. Postup je jednoduchý:
SolarStrap si připnete jako módní doplněk na svůj batoh, kolo či bundu. Flexibilní solární článek bude shromažďovat solární energii do lehké baterie. Vybitý iPod, smartphone nebo mp3 pak jednoduše připojíte k SolarStrapu a nabijete.

Jediná hodina nabíjení SolarStrapu vám poskytne 20 minut telefonování nebo 8 hodin pohotovostního režimu. SolarStrap můžete dobíjet i ze sítě. Jednoduše módní ekodárek! V nabídce Ecoprodukt.cz najdete solární nabíječky pro mobily, notebooky, fotoaparáty či kamery.

Travel Pal – multifunkční pomocník pro stav nouze

Travel Pal je všestranný a praktický pomocník na cesty, jehož funkce oceníte hlavně ve stavech nouze. Travel Pal má 3 základní funkce:

 • LED svítidlo (baterka)
 • Záložní zdroj energie pro mobilní zařízení (mobil, GPS ad.) – obsahuje interní baterii, 8 konektorů a nabíjecí kabel
 • Alarm, který přivolá pomoc vzdálenou stovky metrů

Ke svému nabíjení používá ověřenou kombinaci solární energie – dynamo. Samozřejmostí je i nabíjení přes USB. Díky nabíjecí klice je možné ho nabít manuálně otáčením kliky (2 minuty = cca 30 minut světla).

Sprchové rádio H2O Shower Radio: Hodně muziky za málo vody!

Vtipný a originální dárek pro milovníky hudby, vody a sprchování je rádio vyrábějící energii z proudu vody ve vaší sprše. Unikátní patentované rádio H2O Shower Radio zpracovává vodní energii procházející sprchou a pohání zabudovaný rádiový systém. Přebytek energie je uchováván v nabíjecí baterii, takže rádio hraje i po uzavření vodovodního kohoutku. Jeho výdrž je závislá na době trvání a intenzitě sprchování.

Rádio Scorpion – multifunkční společník na cestách

Multifunkční rádio Scorpion je stvořené pro drsné outdoorové podmínky nejen při kempování a stanování. Baterie rádia je poháněna solární energií a dynamo klikou. Vytvořenou energii využijete prostřednictvím USB kabelu i na nabití mobilního telefonu (kompatibilní s iPhone). Rádio Scorpion je neocenitelný pomocník na cestách pro své funkce:

 • rádio,
 • nabíjení mobilních zařízení,
 • LED světlo,
 • zabudovaný audio vstup AUX,
 • hliníková karabina,
 • otvírák,
 • digitální hodiny.

Solární nabíječka pro iPhone 4 – Power Pack AM 403

Originální dárek – elegantní pouzdro sloužící zároveň jako solární nabíječka pro iPhone 4. Kapacita baterie iPhone 4. generace je 1420 mAh. Solární nabíječka Power Pack AM 403 zvýší její kapacitu o dalších 1600 mAh. Solární nabíječka ergonomicky olemuje váš iPhone a jako pouzdro telefonu tak zvyšuje odolnost telefonu.

Solární nabíječku zcela dobijete za 3 hodiny také přes přiložený USB kabel přímo z vašeho počítače. LED indikátor informuje o momentálním stavu baterie. Speciální řešení od A-Solar podporuje i samotný Apple.

Vodotěsné svítidlo Barracuda na solární/dynamo pohon

Barracuda je mobilní vodotěsné a vodovzdorné LED svítidlo se třemi ultrasvětlými LED diodami poskytujícími jasné a silné světlo. Barracuda má 3 funkce:

 • Úsporný režim využívá 1 LED diodu
 • Power režim používá 3 LED diody
 • Blikající režim (3 LED diody)

Toto moderní solární svítidlo kombinuje energii solární energie a dynama. Jediná minuta nabíjení prostřednictvím rukojeti dynama poskytne asi 60 minut power režimu. Hodina solárního záření postačí k energii na dalších 80 minut svícení.

Ekologické multifunčkní LED světlo FIREFLY

Ekologické multifunkční dynamo světlo Firefly oceníte kdekoli doma i v terénu jako víceúčelového pomocníka. Je vybaveno speciálním závěsným systémem, se kterým jej pohodlně umístíte kamkoli je potřeba. Díky integrovanému magnetu jej připevníte na jakoukoli kovovou plochu.

Firefly má 16 bílých LED žárovek s nastavitelnými intenzitami světla – normální a vysoký jas. Disponuje dalšími 3 červenými LED diodami, které pracují ve 2 modech – svícení a SOS signál. Nabíjí se dynamem, USB konektorem nebo AC adaptérem.

Vodní hodiny s budíkem – H2O Alarm hodiny

Pořiďte vodní hodiny jako originální dárek svým nedochvilným blízkým a známým. Vedle základních funkcí – hodiny a budík – slouží H2O hodiny také jako teploměr. Malé množství vody vytvoří energii potřebnou k jejich přesnému fungování. Spotřeba H2O hodin je pouhý 1 litr vody za rok!

Vodní hodiny fungují na principu primárního elektrochemického (Galvanického) článku, který mění chemickou energii na elektrickou bez nabíjení. Zinková anoda a měděná katoda spojená elektrolytem (vodou) zabezpečuje tok volných elektronů (elektrický proud).

Sada solárních hraček Scorpion 3 v 1 – zábava a poučení pro vaše děti

Nechte hračky svých dětí ožít! Sada solárních hraček Scorpion 3 v 1 ukáže vašim dětem principy fungování a možnosti využití solární energie. Poskládejte se svými dětmi 3 různé solární modely: robota, tank nebo škorpióna. Nechte na hračky působit sluneční záření nebo silnější umělé osvětlení a hračky vašich dětí “zázračně” ožijí! Scorpion je zábava a poučení pro děti i dospělé. Univerzální sada solárních hraček seznámí Vaše děti se sílou slunce a s obnovitelnými zdroji energie.

ECOPRODUKT – ekologické výrobky a produkty, se kterými ušetříte energii

ECOPRODUKT.CZ se zabývá distribucí a prodejem široké škály ekologických výrobků a produktů na šetření energie. Svými ekologickými produkty chce přispívat k šíření environmentálního povědomí a péče o životní prostředí u českých a slovenských spotřebitelů.

Zdroj: www.ecoprodukt.cz

Tipy na eko dárky

Multifunkční cestovní pomocník Travel Pal

Všestrannost tohoto praktického pomocníka na cestách oceníte hlavně ve stavech nouze. Travel Pal má tři základní funkce. LED světlo sloužící jako svítidlo, resp. baterka. Zároveň slouží jako záložní zdroj energie pro vaše mobilní zařízení (mobily, GPS apod.). Ke svému nabíjení používá již ověřenou kombinaci solární energie / dynamo, a samozřejmostí je i nabíjení přes USB. Díky nabíjecí klice je možné ho nabít kdykoliv pomocí vlastní síly otáčením kliky (2 minuty = cca 30 minut světla). Za pomoci interní baterie, nabíjecího kabelu a 8 konektorů dokáže nabíjet vaše mobilní zařízení. Třetí funkcí je alarm, jehož zvuk v případě nouze přivolá pomoc vzdálenou stovky metrů.

Multifunkční rádio Scorpion

Multifunkční rádio Scorpion je opravdu tvrdý parťák, který je jako stvořený pro drsné outdoorové podmínky. Je ideálním společníkem při kempování a stanování, poháněný solární energií nebo dynamo klikou. Vytvořenou energii můžete prostřednictvím nabíjecího USB kabelu využít i na nabití mobilního telefonu (kompatibilní i s iPhone 4). Další funkce jako LED světlo, zabudovaný audio vstup AUX, hliníková karabina, otvírák, digitální hodiny a robustní vnější pouzdro dělají z tohoto rádia neocenitelného pomocníka na vašich cestách po světě, ať už se nacházíte kdekoliv.

Sprchové rádio H2O Shower Radio

Originální a vtipný dárek – rádio vyrábějící energii z proudu vody ve vaší sprše. H2O Shower Radio je unikátní patentované rádio, které zpracovává vodní energii procházející sprchou a pohání v něm zabudovaný rádiový systém. Malý generátor uvnitř produktu přeměňuje energii toku vody na elektrickou energii, kterou uchovává v nabíjecí baterii. Tato baterie pohání FM přijímač a reproduktor sprchového rádia nejen po dobu jeho provozu. Rádio do sprchy dokáže fungovat i určitou dobu po uzavření vodovodního kohoutku. Tato doba závisí na množství energie v baterii, čili na době trvání a intenzitě sprchování.

Solární audio systém pro iPhone/ iPod Soulra XL

Masivní Hi-Tech Eko-Dárek. Tento výkonný solární audio systém potěší majitele dnes už kultovních produktů iPhone a iPod nejen svým stylovým provedením, ale i čistým a dokonalým zvukem, který zabezpečuje 8 reproduktorů se systémem Bass Boost. Monokrystalický solární panel, který má velikost téměř 500 cm2, využívá solární energii nejen na nabíjení své vlastní baterie. Tok energie se dá lehce přesměrovat z článku přímo na iPhone a za okamžik přepnout nazpět na baterii rádia. Samozřejmostí je i nabíjení přímo ze sítě pro případ, že jste noční tvor. Odnímatelný gelový polstrovaný popruh a kryt na přehrávač mění tento solární audio systém na ideálního společníka na procházky do města nebo do přírody.

Solární nabíječka pro iPhone 4 Power Pack AM 403

Má váš známý iPhone? Kupte mu pouzdro, které bude zároveň sloužit jako nabíječka. Toto řešení využití solární energie od společnosti A-Solar podporuje i samotný Apple. Power Pack AM 403 je solární nabíječka speciálně vyvinutá pro poslední model iPhone 4. generace. Kapacita baterie iPhone je 1420 mAh, tato solární nabíječka zvýší jeho kapacitu o dalších 1600 mAh. Má ergonomický tvar – je přizpůsobená tvarem a rozměry tak, aby váš iPhone olemovala a tím sloužila rovněž jako pouzdro telefonu. Tento záložní zdroj energie není odkázaný jen na sluneční energii. Solární nabíječku je možné nabíjet přes USB kabel, který je součástí balení. Takto můžete nabít solární nabíječku přímo z vašeho PC, což trvá cca 3 hodiny. Samozřejmostí je i LED indikátor momentálního stavu baterie.

Solar Strap – Solární nabíječka pro iPhone/iPod nebo jiné mobilní zařízení

Solar Strap je solární nabíječka a módní doplněk v jednom. Díky svému vysokému výkonu, funkčnosti a unikátnímu designu v různých barvách je solární nabíječka SolarStrap skvělým způsobem dobíjení telefonu či mp3 přehrávačů na cestách ale i doma. Flexibilní solární článek v moderním kompaktním balení shromažďuje solární energii do lehké baterie. Pokud jste mimo svůj domov, připněte si SolarStrap na svůj batoh, kolo či bundu a když bude váš smartphone potřebovat dobít baterku, jednoduše ho připojíte k SolarStrapu. Hodina nabíjení SolarStrapu vám poskytne 20 minut telefonování nebo 8 hodin pohotovostního režimu. V případě potřeby můžete solární nabíječku SolarStrap pomocí AC nabíječky nebo USB kabelu nabít i ze sítě. Při výrobě solární nabíječky SolarStrap nejsou používány žádné halogenidy či PVC materiály. Jednoduše módní ekovýrobek.

Vodotěsné svítidlo Barracuda

Užijte si volnost mobilního světla všude, kde se dostanete. Toto robustní vodotěsné světlo kombinuje dva typy obnovitelných zdrojů energie – dynamo a solární energii. Nabijte Barracudu na slunci nebo použijte na nabití baterie rukojeť dynama. Barracuda je vodovzdorné 3 LED svítidlo se třemi ultrasvětlými LED diodami poskytujícími jasné a silné světlo. Barracuda má 3 funkce: Úsporný režim využívá 1 LED diodu, Power režim 3 LED diody a Blikající režim, který využívá rovněž 3 diody. 1 minuta nabíjení klikou poskytne asi 60 minut power režimu. 1 hodina solárního záření poskytne stejné světlo na dalších 80 minut. Stačí chvíle práce a trocha světla a svítilna se nabije sama.

Multifunčkní LED světlo FIREFLY

Firefly je ekologické multifunkční světlo se 16 bílými a 3 červenými LED žárovkami. Namísto baterií se nabíjí dynamem. Kromě dynama je možné k nabíjení využít i USB konektor nebo AC adaptér. Firefly má na zadní straně závěsný systém, takže ho můžete kamkoli pohodlně zavěsit. Rovněž ho díky integrovanému magnetu můžete připnout na jakoukoli kovovou plochu. Firefly má nastavitelné dvě intenzity světla, normální a vysoký jas. Disponuje také dalšími třemi červenými LED diodami, které rovněž pracují ve dvou modech, svícení a SOS signál. Firefly je víceúčelové světlo, které můžete zaručeně používat kdykoli a kdekoli díky systému na zavěšení a magnetickému uchycení.

H2O Alarm hodiny

Tyto vodní hodiny jsou ideálním dárkem pro vaše nedochvilné blízké a známé. Do hodin stačí nalít trochu vody, aby se vytvořila energie potřebná k tomu, aby hodiny začaly fungovat. Hodiny na vodu fungují na principu primárního elektrochemického článku (Galvanický článek), který mění chemickou energii na elektrickou bez nabíjení. Zinková anoda a měděná katoda spojená elektrolytem, v našem případě vodou, zabezpečuje tok volných elektronů = elektrický proud. V průměru se využije jen jeden litr vody na roční fungování. Kromě základních funkcí, jakými jsou hodiny a budík, slouží tento produkt také jako teploměr.