10 tipů na originální eko dárky od společnosti ECO PRODUKT s.r.o.

Hledáte vhodný dárek pro své přátele, rodinné příslušníky a blízké? Chcete být originální, věnovat něco užitečného a praktického, co jim poslouží v práci, ve škole nebo na cestách, něco vtipného, něco, co je cool, in a trendy, prostě, co zrovna letí? Máme pro vás 10 tipů na skutečně originální eko dárky.

Mobilní solární audiosystém pro iPhone/ iPod Soulra XL

Věnujte originální solární audiosystém, který potěší milovníky absolutní nezávislosti a moderních technologií značky Apple a vlastníky zařízení jako je iPhone nebo iPod. Výkonný, stylový a elegantní Hi-Tech audiosystém potěší čistým a dokonalým zvukem, který zabezpečuje 8 reproduktorů se systémem Bass Boost.

Monokrystalický solární panel o ploše téměř 500 cm2 zajišťuje dostatek energie pro audiosystém i pro váš iPhone/iPod. Samozřejmostí je i nabíjení přímo ze sítě. Audiosystém je opatřen gelovým ramenním popruhem a krytem na přehrávač, a je proto ideálním mobilním společníkem do města či do přírody.

Solární nabíječka pro mobilní zařízení (iPhone, iPod ad.) – SolarStrap

Ideální dárek pro ty, kteří vyráží často do přírody, stanují, kempují či chataří, je SolarStrap – flexibilní solární nabíječka mobilních zařízení. Díky svému vysokému výkonu, funkčnosti a unikátnímu designu je solární nabíječka SolarStrap skvělou mobilní dobíječkou telefonů a mp3 přehrávačů. Postup je jednoduchý:
SolarStrap si připnete jako módní doplněk na svůj batoh, kolo či bundu. Flexibilní solární článek bude shromažďovat solární energii do lehké baterie. Vybitý iPod, smartphone nebo mp3 pak jednoduše připojíte k SolarStrapu a nabijete.

Jediná hodina nabíjení SolarStrapu vám poskytne 20 minut telefonování nebo 8 hodin pohotovostního režimu. SolarStrap můžete dobíjet i ze sítě. Jednoduše módní ekodárek! V nabídce Ecoprodukt.cz najdete solární nabíječky pro mobily, notebooky, fotoaparáty či kamery.

Travel Pal – multifunkční pomocník pro stav nouze

Travel Pal je všestranný a praktický pomocník na cesty, jehož funkce oceníte hlavně ve stavech nouze. Travel Pal má 3 základní funkce:

 • LED svítidlo (baterka)
 • Záložní zdroj energie pro mobilní zařízení (mobil, GPS ad.) – obsahuje interní baterii, 8 konektorů a nabíjecí kabel
 • Alarm, který přivolá pomoc vzdálenou stovky metrů

Ke svému nabíjení používá ověřenou kombinaci solární energie – dynamo. Samozřejmostí je i nabíjení přes USB. Díky nabíjecí klice je možné ho nabít manuálně otáčením kliky (2 minuty = cca 30 minut světla).

Sprchové rádio H2O Shower Radio: Hodně muziky za málo vody!

Vtipný a originální dárek pro milovníky hudby, vody a sprchování je rádio vyrábějící energii z proudu vody ve vaší sprše. Unikátní patentované rádio H2O Shower Radio zpracovává vodní energii procházející sprchou a pohání zabudovaný rádiový systém. Přebytek energie je uchováván v nabíjecí baterii, takže rádio hraje i po uzavření vodovodního kohoutku. Jeho výdrž je závislá na době trvání a intenzitě sprchování.

Rádio Scorpion – multifunkční společník na cestách

Multifunkční rádio Scorpion je stvořené pro drsné outdoorové podmínky nejen při kempování a stanování. Baterie rádia je poháněna solární energií a dynamo klikou. Vytvořenou energii využijete prostřednictvím USB kabelu i na nabití mobilního telefonu (kompatibilní s iPhone). Rádio Scorpion je neocenitelný pomocník na cestách pro své funkce:

 • rádio,
 • nabíjení mobilních zařízení,
 • LED světlo,
 • zabudovaný audio vstup AUX,
 • hliníková karabina,
 • otvírák,
 • digitální hodiny.

Solární nabíječka pro iPhone 4 – Power Pack AM 403

Originální dárek – elegantní pouzdro sloužící zároveň jako solární nabíječka pro iPhone 4. Kapacita baterie iPhone 4. generace je 1420 mAh. Solární nabíječka Power Pack AM 403 zvýší její kapacitu o dalších 1600 mAh. Solární nabíječka ergonomicky olemuje váš iPhone a jako pouzdro telefonu tak zvyšuje odolnost telefonu.

Solární nabíječku zcela dobijete za 3 hodiny také přes přiložený USB kabel přímo z vašeho počítače. LED indikátor informuje o momentálním stavu baterie. Speciální řešení od A-Solar podporuje i samotný Apple.

Vodotěsné svítidlo Barracuda na solární/dynamo pohon

Barracuda je mobilní vodotěsné a vodovzdorné LED svítidlo se třemi ultrasvětlými LED diodami poskytujícími jasné a silné světlo. Barracuda má 3 funkce:

 • Úsporný režim využívá 1 LED diodu
 • Power režim používá 3 LED diody
 • Blikající režim (3 LED diody)

Toto moderní solární svítidlo kombinuje energii solární energie a dynama. Jediná minuta nabíjení prostřednictvím rukojeti dynama poskytne asi 60 minut power režimu. Hodina solárního záření postačí k energii na dalších 80 minut svícení.

Ekologické multifunčkní LED světlo FIREFLY

Ekologické multifunkční dynamo světlo Firefly oceníte kdekoli doma i v terénu jako víceúčelového pomocníka. Je vybaveno speciálním závěsným systémem, se kterým jej pohodlně umístíte kamkoli je potřeba. Díky integrovanému magnetu jej připevníte na jakoukoli kovovou plochu.

Firefly má 16 bílých LED žárovek s nastavitelnými intenzitami světla – normální a vysoký jas. Disponuje dalšími 3 červenými LED diodami, které pracují ve 2 modech – svícení a SOS signál. Nabíjí se dynamem, USB konektorem nebo AC adaptérem.

Vodní hodiny s budíkem – H2O Alarm hodiny

Pořiďte vodní hodiny jako originální dárek svým nedochvilným blízkým a známým. Vedle základních funkcí – hodiny a budík – slouží H2O hodiny také jako teploměr. Malé množství vody vytvoří energii potřebnou k jejich přesnému fungování. Spotřeba H2O hodin je pouhý 1 litr vody za rok!

Vodní hodiny fungují na principu primárního elektrochemického (Galvanického) článku, který mění chemickou energii na elektrickou bez nabíjení. Zinková anoda a měděná katoda spojená elektrolytem (vodou) zabezpečuje tok volných elektronů (elektrický proud).

Sada solárních hraček Scorpion 3 v 1 – zábava a poučení pro vaše děti

Nechte hračky svých dětí ožít! Sada solárních hraček Scorpion 3 v 1 ukáže vašim dětem principy fungování a možnosti využití solární energie. Poskládejte se svými dětmi 3 různé solární modely: robota, tank nebo škorpióna. Nechte na hračky působit sluneční záření nebo silnější umělé osvětlení a hračky vašich dětí “zázračně” ožijí! Scorpion je zábava a poučení pro děti i dospělé. Univerzální sada solárních hraček seznámí Vaše děti se sílou slunce a s obnovitelnými zdroji energie.

ECOPRODUKT – ekologické výrobky a produkty, se kterými ušetříte energii

ECOPRODUKT.CZ se zabývá distribucí a prodejem široké škály ekologických výrobků a produktů na šetření energie. Svými ekologickými produkty chce přispívat k šíření environmentálního povědomí a péče o životní prostředí u českých a slovenských spotřebitelů.

Zdroj: www.ecoprodukt.cz