Výmoly 2011: Najděme nejhorší díru v České republice

Výmoly 2011 jsou prvním ročníkem unikátního motoristického projektu, který monitoruje mnohdy žalostný stav českých silnic a dálnic. Cílem akce je vyzvat k celostátní diskuzi na toto téma. Na podporu projektu vznikl nový internetový portál www.vymoly.cz, který přinese všem řidičům řadu hodnotných informací: přehlednou databázi kritických míst, tipy a rady jak postupovat a na koho se obrátit v případě poškození vozidla, online chaty se zajímavými hosty, informace o možných rizicích a škodách způsobených stavem silnic a další.

V pondělí 24. ledna 2011 bude odstartována svého druhu první a jedinečná akce “Výmoly 2011: Najděme nejhorší díru”, na jejíž podporu bude oficiálně spuštěn i web www.vymoly.cz. Akce hodlá upozornit na zoufalý stav českých silnic a dálnic a současně vyzvat všechny řidiče k monitoringu českých výmolů a výtluků.

Výmolová akce bude probíhat od 24. ledna do 15. května 2011. Po celou dobu mohou řidiči přidávat a publikovat na webových stránkách Výmoly.cz fotografie i videa nebezpečných míst. Udáním detailní pozice výmolů na mapách, budou motoristé upozorňovat ostatní řidiče na nebezpečná místa na českých silnicích. Propojením internetových stránek Výmoly.cz se sociální sítí Facebook.com budou mít řidiči jedinečnou možnost o výmolech diskutovat a nebezpečná místa na silnicích hodnotit.

“Výmoly jsou věcí, která nejenom mně, ale i řadě ostatních řidičů každoročně hýbe žlučí. Již několikátým rokem nosím v hlavě myšlenku, jak na tuto situaci upozornit. Současně si uvědomuji, že jako jedinec nezmůžu naprosto nic. Proto se snažím s mými přáteli a kolegy otevřít veřejnou diskuzi na toto téma. O průběhu akce i havarijním stavu vozovek chceme po celou dobu upozorňovat média, zodpovědné úřady a zároveň touto cestou tlačit k veřejné diskuzi a nápravě,” uvedl Ing. Petr Čaník, zástupce internetového portálu Výmoly.cz.

S akcí “Výmoly.cz: Najděme nejhorší díru” budou spojeny i soutěže. Výherce soutěže, který pošle nejzdařilejší fotografii nejhoršího výmolu v České republice, se může těšit na výhru v podobě hodnotných cen pro svůj automobil. Obec, ve které bude tato nejhorší díra nalezena, získá netradiční cenu “nejhorší díra 2011”. Právě k dostatečné motivaci řidičů napomáhá síť pneuservisů Point S, která je generálním sponzorem celé akce. Díky této spolupráci budou náležitě oceněni ti nejaktivnější řidiči – fotografové, monitorující situaci na našich silnicích.
Za tým realizátorů

Ing. Petr Čaník
Ředitel projektu Výmoly.cz

Další informace:

Bližší informace o akci “Výmoly 2011: Najděme největší díru” najdete na:
Web: www.vymoly.cz
Facebook: www.facebook.com/vymoly
Twitter: www.twitter.com/vymoly

Ing. Petr Čaník, ředitel projektu Výmoly 2011: Najděme největší díru v České republice
mobil: 604163300
e-mail: petr@canik.cz
www.canik.cz, www.plusdesign.cz