Lékařská péče v Mavue

Zdravotnická péče je v Mosambiku na velmi nízké úrovni. Nemocnice, které mnohdy dosahují pouze nejzákladnějšího vybavení a chybí zde i kvalifikovaný zdravotnický personál, jsou od místních obyvatel Mavue vzdáleny stovky kilometrů. Lidé nemají prostředky na léky a často ani na cestu do nejbližšího zařízení, kde by jim mohla být poskytnuta pomoc.

V Mavue není v současné době lékařská péče dostupná. Místní obyvatelé se tak mohou spolehnout pouze na přírodní prameny a šamanské léčitelství. Přitom nemocnost je stejně jako v jiných zemích Afriky vysoká. Velkým problémem je vysoká úmrtnost novorozenců a dětí do dvou let věku. Dalším závažným problémem je žloutenka a jiná infekční onemocnění, která plynou hlavně z nedostatku kvalitní pitné vody a z chabých hygienických návyků. Běžnou záležitosti je také malárie, která je přenášena infikovanými komáry.

V těchto dnech vzniká pod záštitou Gonarezhou Transfortier Parku projekt nové ordinace v Mavue, která přinese místním lidem kvalitní zdravotnickou péči a také osvětu v oblasti hygieny. Pozemek pro ordinaci byl již vybrán a schválen guvernérem Mavue. S počátkem výstavby počítáme na podzim letošního roku. Kromě výstavby ordinace bude také nutné zajistit dostatek zdravotnického materiálu, léků a dalšího vybavení. Proto se naše další úsilí bude směřovat mimo jiné na získání partnerů, kteří budou ochotní se s námi na zlepšení lékařské péče podílet.

Kontakní údaje

Gonarezhou Transfrontier Park, Česká republika
www.gonarezhoupark.com
Bc. Gabriela Dihelová
telefon: +420 721 300 000
email: gabriela@gonarezhoupark.com
Koordinátor projektu Community Development Program:
www.pomahameafrice.cz
Dana Neumanová
telefon: +420 720 400 000
email: dana@pomahameafrice.cz

Související weby:

www.gonarezhoupark.com
www.pomahameafrice.cz

Společnosti Efektim a ESA společně pořádaji charitativní sbírku pro děti v Mozambiku

Na Nový rok byla zaměstnanci společností Efektim a Esa zahájena charitativní sbírka pod názvem “Pomoc dětem v Africe”. Dobrovolná charitativní sbírka je určena pro děti z afrického Mozambiku a probíhá až do konce ledna 2011.

Společenská odpovědnost Efektim a Esa

Charitativní sbírka “Pomoc dětem v Africe” je další z akcí zaměstnanců těchto společností, kterou se snaží pomoci druhým. Zaměstnanci se rozhodli zahájit nový rok zásadním krokem a pomoci tak africkým dětem. Uspořádáním charitativní sbírky oslovili řadu svých kolegů a věří, že se většina z nich s radostí do sbírky zapojí.

Sbírka věcných darů

Hlavním cílem této sbírky je shromáždit věcné dary v podobě dětského letního oblečení, obuvi a hraček, které jsou pro africké děti žijící v Mozambiku velmi důležité. Všechny poskytnuté dary budou po skončení sbírky (tj. na začátku února 2011) odeslány logistickou společností Esa přímo do Mozambiku. Všechny tyto dary budou následně pod dohledem odpovědných osob ze společnosti Efektim rozdány dětem ve školních zařízeních.

Stručně o společnostech Efektim a Esa

Společnost Efektim se specializuje na kompletní realizaci fotovoltaických „solárních“, větrných, vodních a spalovacích plynových elektráren. Zabývá se projektováním, optimalizací, financováním, developmentem, kompletní přípravou výstavby, výstavbou i následným servisem a monitoringem elektráren.

Společnost Esa, která se postará o předání charitativních darů, patří mezi nejvýznamnější logistické společnosti v České republice i na Slovensku. Esa poskytuje logistický servis po celé Evropě a jejími hlavními službami jsou doprava a spedice, skladování, balení a úprava zboží, outsourcing, celní deklarace a provozování distribučních systému suchého a chlazeného zboží.