Gonarezhou Transfrontier Park neustále zdokonaluje své služby

V mosambickém Gonarezhou Transfrontier Parku mají k dispozici nový vrtulník. Jedná se o sponzorský dar od společnosti WREI, který bude správcům přírodního parku pomáhat především při ochraně ohrožených druhů zvířat.

Vrtulník ZS-RDC, který Gonarezhou Transfrontier Parku věnovala společnost World Renewable Energy Investment LTD, bude sloužit především k odchytu a kontrole pohybu nosorožců. Hodně práce tento nepostradatelný dopravní prostředek ušetří místním rangerům, tedy ochráncům parku, při jejich pravidelných kontrolách terénu. Daleko efektivněji tak budou moci sledovat a stopovat všechna zvířata v teritoriu přírodního parku. Vrtulník bude pravidelně k dispozici také návštěvníkům parku a bude sloužit k přepravě materiálu.

“Každý den se snažíme posouvat úroveň kvality našeho parku na ještě vyšší příčky, ať už se jedná o péči o ohrožená zvířata, podporu zdejší komunity, nebo servis pro návštěvníky parku. K tomu, abychom o všechny mohli kvalitně pečovat potřebujeme i odpovídající techniku,” uvedl Marek Fošenbauer, jeden z klíčových managerů parku.

Gonarezhou Transfrontier Park momentálně shání další sponzory pro spolufinancování nových projektů, které budou i nadále rozvíjet celkovou životní úroveň lidí v této oblasti.

O Gonarezhou Transfrontier Parku

Gonarezhou Transfrontier Park se rozkládá v Mosambiku a patří k největším africkým soukromým parkům. Sousedí a plynule navazuje na Gonarezhou National Park. Primárním cílem Gonarezhou Transfrontier Parku je ochrana přírodního bohatství, které se v této oblasti dochovalo a je téměř nedotčeno člověkem. Další nedílnou aktivitou tohoto parku je citlivý, udržitelný a dlouhodobý rozvoj místních komunit.

Aktivity tohoto parku se zaměřují na budování škol, nemocnic, zdravotnických zařízení, vodních nádrží či na rozvoj místní infrastruktury. Veškeré tyto kroky se dělají s maximální citlivostí k životnímu prostředí a s ohledem na zachování nedotčenosti a krásy této oblasti.

V současné době Gonarezhou Transfrontier Park hledá další firmy, které by se do akce Community Development Program chtěly zapojit a spolufinancovat další připravované projekty.

Kontakní údaje

Gonarezhou Transfrontier Park, Česká republika
www.gonarezhoupark.com
Bc. Gabriela Dihelová
telefon: +420 721 300 000
email: gabriela@gonarezhoupark.com

Koordinátor projektu Community Development Program:
www.pomahameafrice.cz
Dana Neumanová
telefon: +420 720 400 000
email: dana@pomahameafrice.cz

Související weby:

www.gonarezhoupark.com
www.pomahameafrice.cz