Výstavba největší fotovoltaické elektrárny v České republice těsně před dokončením

Na našich stránkách vás pravidelně informujeme o průběhu výstavby největší fotovoltaické elektrárny v České republice a ve střední Evropě vůbec. Elektrárna je budována u obce Vepřek na Mělnicku. Výstavba této unikátní fotovoltaické elektrárny se nezadržitelně blíží ke svému závěru. Slavnostní otevření elektrárny u Vepřeku je již na dohled, plánováno je na září 2010.

Aktuálně vám přinášíme nejnovější fotografie z průběhu výstavby největší solární elektrárny ve střední Evropě.

Celý komplex 26 bloků se bude po dokončení rozkládat na ploše 82,5 ha a jeho výkon je odhadován na 35 MWp. První práce začaly na celém projektu fotovoltaické elektrárny již v srpnu 2009 a dokončení výstavby je plánováno na konec roku 2010.

Výstavbu elektrárny realizuje společnost DECCI a.s., která své fotovoltaické elektrárny prezentuje pod jednotnou obchodní značkou FVE CZECH. Na celou výstavbu fotovoltaické elektrárny bude použito 186 960 kusů fotovoltaických panelů PhonoSolar 185 a 190 Wp.

Účast Phono Solaru na veletrhu CONECO / RACIOENERGIA Bratislava

BRATISLAVA – Od úterý 23. března do soboty 27. března 2010 probíhal v Bratislavě Mezinárodní stavební veletrh CONECO / RACIOENERGIA. Tento veletrh s dlouholetou tradicí patří mezi významné veletrhy ve stavebnictví a příbuzných oborech.

V průběhu pěti dnů se v Incheba Expo Bratislava konaly současně čtyři veletrhy: Climatherm – 14. mezinárodní specializovaná výstava klimatizace a vzduchotechniky, 4. prezentace investičních záměrů Conecoinvest, 6. veletrh nemovitostí Slovrealinvest a výstava stavebních strojů a mechanizace Stavebná mechanizácia.

Veletrhu se zúčastnili přední výrobci, prodejci, architekti, projektanti, investoři a další subjekty působící v oblasti stavebnictví. Svůj stánek s produktovou řadou Phono Solar představila na veletrhu v hale B.2 také společnost Efektim SUMEC.

O stánek Phono Solar byl projeven vysoký zájem ze strany laické i odborné veřejnosti. Společnost prezentovala veškeré stávající i nejnovější produkty z oblasti solární a větrné energetiky (řady Phono Solar a Phono Wind). Současně byly hostům veletrhu představeny již realizované reference a některé z plánovaných projektů.

Phono Solar jsou solární panely špičkové kvality použitelné pro malé domácí instalace i několikamegawattové elektrárny. Společnost má za sebou celou řadu úspěšných instalací po celém světě – v České republice, Německu, Španělsku, USA, Itálii a v řadě jiných zemí. Solární panely Phono Solar byly instalovány na mnoha významných elektrárnách, mimo jiné také při výstavbě největší solární elektrárny v České republice v obci Vepřek na Mělnicku.

Na projektech se podílejí výlučně špičkoví specialisté v oboru projekce, optimalizace výstavby, realizace a provozu fotovoltaických elektráren.

Více informací o společnosti Efektim SUMEC a produktech řad Phono Solar a Phono Wind se dozvíte na internetových stránkách www.phonosolar.cz.